ساخت موزیک ویدیو

موزیک ویدیو در واقع یک فیلم چند دقیقه ای است که برای به تصویر کشیدن موارد خاصی مانند موسیقی، تبلیغات و … انجام می شود. موزیک ویدیو اکثر در صنعت موسیقی بکار برده می شود که در برگیرنده ی سبک های مختلفی از جمله پاپ، راک، جاز، سنتی و … می باشد. ساخت موزیک ویدیو یک عمل تخصصی مانند فیلم برداری است و باید تمامی نکاتی که در یک فیلم تخصصی انجام می شود، برای بهتر شدن موزیک ویدیو نیز رعایت شود. یک موزیک ویدیو مناسب نیازمند یک سناریو جذاب، فیلم برداری و صدا برداری حرفه ای، کارگردانی و …  بوده و از طریق این امتیازات می تواند به یک موزیک ویدیو جذاب و مناسب تبدیل شود. دوستانی که پس از ساخت موزیک خود به فکر ساخت موزیک ویدیو مناسب می باشند این مطالب را مطالعه فرمایند.

فواید ساخت موزیک ویدیو

  • یک موزیک ویدیو مناسب برای بیشتر دیدن شدن ساخته می شود و جنبه ی تجاری داشته و برای فروش آلبوم بیشتر و افزایش فروش بلیط های کنسرت می شود.
  • یکی دیگر از فواید موزیک ویدیو باعث جذب بیشتر مخاطبان است که معرف خواننده و تیم موسیقی در بین مردم می باشد.
  • موزیک ویدیو تمام موارد و احساساتی که خواننده خواهان اتتقال آن به شنونده می باشد، از طریق جلوه های تصویری منتقل کند که در این روش با ترکیب موسیقی ترانه و تصاویر این انتقال بصورت جذاب تر و قدرتمند تر صورت می گیرد.
  • در موریک ویدیو به دلیل وجود جلوه های تصویری، قابلیت این را داشته که علاوه بر حس و حال آهنگ ، موزیک را تثبیت و ماندگار کند.

تاریخچه ی موزیک ویدیو

در واقع تاریخ دقیقی برای آغاز فعالیت موزیک ویدیو در تاریخ ثبت نشده است ولی در سال 1980 موزیک ویدیو معرف حضور همگان شده و اکثر در موسیقی های مختلق بکار برده شده است

برای ساخت یک موزیک ویدیو چه نکاتی باید رعایت شود؟

در گذشته ساخت موزیک ویدیو بسیار هزینه سنگینی بر برای اشخاصی که خواهان بودند، داشت زیرا بایستی تیم فیلمبردار و گروه در محل و موقعیت های بخصوصی قرار می گرفتن و کار را ضبط و فیلم برداری می کردند.اما امروزه بدین صورت انجام نمی شود و به لطف پرده سبز در یک اتاق فیلمبرداری کار ضبط را انجام می دهند و و توسط برنامه های گرافیکی افراد را به مناطق های دلخواه برده و جلوه های تصویری متنوع و گونانی در جهت افزایش زیبایی کار به آن می افزایند.

  • ساخت یک سناریو مناسب با توجه ایده ی تیم برای اجرای هر چه دقیق تر موزیک ویدیو قبل از شروع به فیلم برداری و سر صحنه رفتن
  • فیلم برداری با دوربین حرفه ای ضبط  تمامی جزئیات توسط یک فیلم بردار حرفه ای و استفاده از تکنیک های فیلم برداری برای جاذب کردن هر بیشتر موزیک ویدیو
  • انتخاب بازیگرانی که در قسمتی از موزیک ویدیو ایفای نقش می کند
  • صدا برداری حرفه ای توسط ابزار و تجهیزات پیشرفته
  • اتاق ضبط دارای پرده ی سبز و گرافیست برای ایجاد جلوه ویژه

 ( محل تعرفه )