استودیو ضبط صدا

استودیو ضبط صدا در تهران

استودیو ضبط صدا سازآهنگ واقع در غرب تهران با دسترسی آسان و با کیفیت و قیمت مناسب که توسط کادر مجرب اداره میشود آماده ضبط وکال ، نریشن ،پادکست  و انواع ساز است.

استودیو موسیقی

کیفیت بالا

ضبط صدای شما با استفاده از
به روز ترین تجهیزات
صدابرداری

تجربه

تیم سازآهنگ با 12 سال
سابقه تولید آثار در
هنر موسیقی ایران

قیمت مناسب

استودیو سازآهنگ با
قیمتی مناسب آماده ضبط
صدای شماست

تعرفه استودیو ضبط

نریشن

هر ساعت
هزار تومان 70
 • High Quality

وکال

هر ساعت
هزار تومان 70
 • High Quality

ساز

هر ساعت
هزار تومان 70
 • High Quality
استودیو ضبط صدا

استودیو ضبط صدا

استودیو ضبط صدا یک مکان مناسب و تخصصی برای ضبط و تولید صدا و قطعات موسیقی مختلف می باشد که تمامی آلبوم ها یا تک آهنگ و هر قطعه‌ی موسیقی که به گوشتان خورده است در چنین مکان‌هایی تولید و ضبط‌شده‌اند. استودیوهای مختلفی در مکان‌های مختلفی وجود دارند که هرکدام دارای تعرفه و قیمت مختلفی هستند و هر یک دارای شرایط و ابزار های مختلفی می‌باشند. 

بعضی از چنین مکان ها بسیار مجهز هستند و به تناسب همین تجهیزات تعرفه های گران قیمتی برای مشتری در نظر گرفته می شود. شاید با دانستن این‌که چه استودیو موسیقی و با چه تجهیزاتی مناسب کار شماست می‌توانید یک انتخاب مناسب از یک استودیو بدون اتلاف هزینه داشته باشید. با ما همراه باشید تا شناخت صحیحی از یک استودیو ضبط صدا و ویژگی‌های آن  به دست آورید.

تاریخچه صدا برداری در استودیو موسیقی

اولین صدا برداری در مکان تخصصی به دوران انقلاب صنعتی در سال 1178 ش بر می گردد. و بسیاری از تلاش هایی که به منظور صدا برداری یا کیفیت و بدور محیط خارجی  انجام شده ، در انتهای نیمه دوم سال 1300 ش اتفاق افتاده است.

جالب است بدانید که  این تلاش ها با اختراع فونوگراف در سال 1255 ش به ثمر نشسته و نتیجه بخش شده است . صدابرداری دیجیتال هم در اواخر قرن بیستم آغاز شده  و با شهرت موسیقی دیجیتال شهرت عام بدست آورده است. بطور کلی تاریخچه صدابرداری در استودیو ضبط صدا به 4 دوره اصلی  تقسیم می شود:

 1. دوران آکوستیک ( 1255 تا 1303 )
 2. دوران برق ( 1311 تا 1333 ) “شامل صداگذاری روی فیلم”
 3. دوران مغناطیسی ( 1333 تا 1363 )
 4. دوران دیجیتال ( 1363 تا اکنون )
تاریخچه صدا برداری
ویژگی های استودیو

ویژگی های استودیو موسیقی

همان‌طور که اشاره شد استودیو ضبط صداهای مختلفی با شرایط و امکانات مختلفی بعضاً باکیفیت و اکثر بی‌کیفیت در سراسر کشور وجود دارد. اما این مکان‌های تخصصی برای تولید و ضبط بایستی دارای استانداردهایی و همچنین ویژگی‌هایی باشد که به‌خوبی بتوان فعالیت‌های ضبط را در آن انجام داد.

 • داشتن سری میکروفون‌های قدرتمند برای ضبط هر چه دقیق صداها با جزئیات ریز یکی از واجبات هر استودیو و مکان‌های تخصصی برای ضبط صدا است. حال صدابرداری می‌توان به‌صورت دیجیتالی ( تبدیل انرژی صوتی به داده‌های باینری ” 0 و 1 ” ) و یا به‌صورت آنالوگی ( نمایش مکانیکی امواج رو محیط‌هایی نظیر فونوگراف ) باشد که هر یک بسته نیاز مشتری است.
 • محیطی که برای ضبط صدا در نظر گرفته می‌شود باید محیطی ایزوله بوده تا از آلودگی‌های صوتی محیط در امان باشد و ضبط کار به نحوی صورت گیرد که بدون هیچ مزاحمت و صدای خارجی مزاحم انجام شود. اصطلاحاً به چنین محیط‌هایی، محیط آکوستیک گفته می‌شود.
 • داشتن ابزارهای میکس و مستر و تنظیم باید  در محیط و استودیو ضبط صدا داشته باشد تا پس از ضبط کار و بعضاً در هنگام ضبط، پارت‌های صوتی مختلف بررسی و تحلیل ویرایش شده و کنترل کیفیت روی آن‌ها صورت گیرد.
 • داشتن افراد مجرب و متبحر در این زمینه که آگاهی کاملی بر روی تئوری موسیقی و علم تنظیم ،میکس و مسترینگ داشته باشند باید در محل قرار گیرند تا نظارت دقیقی بر روی عملیات تولید و ضبط اثر را داشته باشند.